harmonia-testeslelek

                               
                                

Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
© Copyright
A weboldal teljes tartalma a szerz munkja, krlek, ne msold, ne lj vissza vele!
©NeMo
Egyes szakmai tartalmak regisztrcihoz  ktttek.
 
Szlj hozz, krdezz a
 
E-mailben is megkereshetsz:
BANNERED HELYE
Honlapom tartalmbl
Regisztrlt olvasimnak
 
 
 
 
 
 
 
 
SZEMLYES
 
KAPCSOLAT/INTERAKTV RSZ
 
Trsalg /Chat

 

 
Ltogatim
Induls: 2009-03-21
 

www.PRchecker.info PRchecker.info

MyStat - Az ingyenes webstatisztika

        
        
       
       
       
       
        
       
      >>>
 

 
Gyakori betegsgek
Gyakori betegsgek : Hasi panaszok

Hasi panaszok

NeMo - dr Nemessnyi Mria ©  2015.02.02. 23:26

Mindenki tesett mr fertzssel terjed gyomor-blhuruton, s nem hiszem, hogy lenne olyan kzlnk, akinek soha nem fjt mg a hasa.
- Mik azok a jelensgek, amik miatt mgis, lehetleg azonnal orvoshoz kell fordulni?
- Mit tehetnk mi magunk a banlis hasfjsok estn?

Sok formja van a hasfjsnak. A teljessg ignye nlkl szeretnk nhny hasi fjdalommal jr tnetegyttest ismertetni. Idm szkssge miatt a tovbbiakban bvtem majd a felsorolst, s hogy mely esetben mit tehetnk. Az itt bemutatott nhny betegsg/llapot elenysz rsze csupn a hasi betegsg szertegaz repertorjnak. Gyakorisguk miatt azonban mindenkppen figyelmet rdemelnek.
 
Mieltt rtrnk a tnetcsoportokra, betegsgekre, olyan figyelmeztet jelek felsorolsval kezdenm, amelyek, ha elfordulnak mindenkppen orvosi elltst ignyelnek:
 
Mindenkpp forduljunk orvoshoz, ha
- hasi fjdalmunk egyetlen pontra behatrolhat, (ez a hasi sebszeti betegsgekre jellemz)
- szkletnk szne eltr a szoksostl (fekete, n. szurokszklet - melaena, vagy egszen vilgos, szinte fehr - un. acholis szklet, amely epebetegsgek elzrdsos formira, bekeldtt epekre jellemz),
- vrszkels esetn,
- hnys esetn, ha annak szkletre emlkeztet szaga van, vagy furcsa szne (fekete, kvalj-szer, vres, vagy barna),
- ers hasmens s hnys esetn, ha lzunk van, vagy ha a szdls miatt felkelni sem tudunk (kiszrads)
- tbb napig nincsen szklet, s emellett ers hasi puffads, fjdalom, grcsk jelentkeznek. A felsorolt tnetek egyttesen fenyeget, vagy teljes bllellsra (ileus) utalnak, azonnali gygyszeres (paralyticus ileus), vagy sebszi (mechanikus ileus) beavatkozst ignyelnek.
- hasi fjdalmunkat a has egy rsznek, vagy egsznek feszessge, izomvdekezse ksri. A szaknyelven dfense-nek nevezett izomvdekezs gyomor-blrendszernk valamely szakasznak srlsre, perforatiojra utal legtbb esetben. Ez azonnali srgssg mtti beavatkozst ignyl, n. akut hasi katasztrfa.- ha a hasi fjdalom hirtelen, ks-lesggel jelentkezett, akkor is, ha ez a fjdalom elmlik. Az ilyen jelleg fjdalom szintn reges hasi szerv perforatiojra utal. 

 
Perimenstrualis szindrma (PMS):
Sokan szenvednek tle, de kevesen tudjk, hogy okai kt nagy csoportra oszthatk:
- A menszesz krnyki, hormonlis alap vzvisszatartsra
- s a pszichs okokra, melyek kzt els sorban a flelem a fjdalomtl szerepel.
Tnetei: grcss, vagy szimpla hasfjs, amely ltalban az egsz hasra, de a kismedence terletre mindenkpp kiterjed.
Mit tehetnk ellene?
A helyi meleg mindenkppen jt tesz. A zld tea, vzhajt hatsnl fogva segt enyhteni a tneteket. Ugyancsak jt tesz a zsrlf s a cickafark teja. Ha a gygynvnyek nem segtenek, 1-2 szem grcsold segthet, pldul a Meristin.
Ersen knz esetben meg lehet ksrelni vzhajtk szedst, melyet a hziorvostl, vagy a ngygysztl krhetnk. Ebben az esetben azonban gyeljnk az ionhztartsunkra, kliumot hajt szerek esetn szedjnk kliumtablettt is, s/vagy egynk sok bannt, ez tartalmazza a legtbbet. Azonban ne feledjk, e kellemetlen hasfjs forma csak a menstruci els 2-3 napjn indokolt. Minden ms esetben forduljunk orvoshoz!
 
Gastroenteritis - Gyomor blhurut:
Fertz betegsg, ltalban tellel - itallal, vagy kzs hasznlat eveszkzkkel, poharakkal terjed, ritkn azonban cseppfertzs is terjesztheti. Utbbi esetben egy kilincs megfogsval is rnk kerlhet a krokoz, amely nem kellen alapos kzmoss utn a tpcsatornba jutva fertzst okoz.
Tnetek:
Gyengbb, vagy ersebb hasi fjdalom, s/vagy grcsk, grcss szkelsi inger, hasmens, melygs, hnyinger, hnys.
Mit tegynk? Ers hnyinger, vagy hnys esetn pihenjnk sokat, s ne igyunk semmit, amg hnyingernk meg nem sznik. ezt kveten kortyonknt kezdhetnk el folyadkot fogyasztani, forralt vizet, tet, vagy - akrmilyen furcsn hangzik - jgbe httt Coca colt. Ha a folyadk mr bennnk marad, 1-2 napig ditzzunk. Kekszet, ktszersltet, pirts kenyeret ehetnk, utbbit vkonyan megvajazhatjuk, szzuk. A reszelt alma, bann is fogyaszthat, ha mr jobban vagyunk. Vzbe ftt krumpli, kis kmnnyel gygyhats lehet. A grzleves is finom dits tel.
GRZLEVES elksztse:
Olyan lbast hasznljunk, amiben nem kap oda az tel! (Kermiabevonatos, vagy teflon, esetleg vastag fal zomncedny)
Forrstsuk fel az ednyt, s tegynk bele 1-2 evkanlnyi grzt (bzadara), folyamatos kavargats kzben pirtsuk sttebb zsemlesznre, de vigyzzunk, ne gessk oda. Zsiradkot NE hasznljunk!
Ha a grz megpirult, ntsnk r 1-2 bgre vizet, szzuk zls szerint s forraljuk ssze.
Egyk j tvggyal! :)
 
Reflux betegsg (Gastro-oesophagealis reflux; GOR, vagy GORB):
Gyomorsav tltengssel, de akr anlkl is jelentkezhet. Oka, hogy a gyomor fels, bemeneti rsznl (cardia) a gyomorsav visszaramlik a nyelcsbe. Igen gyakori, a felntt lakossgnak legalbb a felt rint kellemetlen llapot.
Tnetek: Kellemetlen gyomortji g fjdalom, savas felbfgs, nha puffads, amely jellemzen inkbb jszaka, vzszintes testhelyzetben jelentkezik, s telt gyomor mellett jval gyakoribb, fknt a kezdeti idszakban.
Mit tehetnk? Ha rgebben ettnk, egy-kt keksz elrgcslsa a savassgot cskkentheti. Kerljk a lapos fekvst, nagyprna, vagy az gy fejvgnek megemelse cskkenti a tneteket a pihens idejn. Kifejezett tnetekkel forduljunk orvoshoz. A kezdeti idszakban az egyszer savlekt gygyszerek is segthetnek. Recept nlkl kaphatk az Almagel, Antagel, Malugel, Rennie, Maalox, Nilacid, Optacid, Tisacid, Talcid.
Kerljk a npi gygyszatban bevltnak tekintett szdabikarbna hasznlatt, ugyanis ez olyan mennyisg gz termelshez vezethet, amely akr a gyoromfal tlfeszlst, s a gyorom srlst is okozhatja!
Kifejezett panaszok esetn a hziorvossal mindenkppen clszer konzultlni, aki vnykteles gygyszereket is felrhat (n. protonpumpa gtlk - PPI -, vagy Hisztamin receptor blokkol gygyszerek - H2 receptor blokkolk), s valsznleg gastroenterolgus szakorvos bevonst fogja javasolni. Slyosabb panaszok s tnetek esetn clszer a gyomortkrzs elvgzse, hiszen a reflux betegsg s a gyomorfekly (nyomblfekly) sok esetben a panaszok alapjn nem, vagy csak nehezen klnthet el, kezelsk azonban nmikpp klnbzik egymstl.
A reflux betegsg veszlye, hogy a gyomorsav a nyelcsbe kerlve gyulladst okozhat, amely olyan slyos lehet, hogy hegesedst, nyelcs szkletet is okozhat. A kezels, megelzs teht szksgszer, s nagyon fontos! 
Amennyiben a betegsg tged is rint, javaslom a kvetkez cikkek elolvasst:
Rennie - gyomorgs (hasznos, mert lthatod, milyen teleket, italokat kerlj el!)
Reflux-info - a refluxbetegsg gygyszeres kezelsnek lehetsgei 
 
Feklybetegsg - gyomorfekly, nyomblfekly:
A gyomor nylkahrtyjnak irritcija, srlse.
A feklybetegsg kialakulsban szmos tnyez vesz rszt, melyek egyttese gyakorlatilag a gyomor nylkahrtya folyamatos irritcijt, kvetkezmnykppen pedig srlst okozza. 
Rgebben egyrtelmen a stresszt okoltk keletkezsrt, amelynek valban lehet nmi szerepe a feklybetegsgben, de korntsem akkora, amekkort a mltban a stressznek tulajdontott az orvostudomny. Tny, hogy mttes betegeinknl elsrend fontossgot lvez a gyomornylkahrtya vdelme, mert a mtti stressz az operci krli, n. perioperatv szakban a gyomor srlshez vezethet.
Az alkati tnyezk szerepe is vitatott, br a sovny, n. asthenis alkat emberek hajlamosabbak a betegsgre.
A feklybetegek csaknem mindegyiknl a gyomorbl egy bizonyos baktrium, a Helicobacter pylori mutathat ki, ennek a baktriumnak kipuszttst kveten (antibiotikum kezels) ltalban megsznnek a panaszok, a fekly keletkezsnek valsznsge is cskken.
A gyomorfekly kialakulsra hajlamosthatnak bizonyos gygyszerek, pldul a nem szteroid gyulladsgtlk (fjdalomcsillaptink tbbsge ebbe a csoportba tartozik, mint pl. az amidazophen, pyrinek, algopyrin, diclofenac, ibuprofen, naprosyn) s a reumatolgiai betegsgek nagy rszben, illetve az asthma kezelsben is alkalmazott szteroidok. A vralvadsgtl gygyszereknek is irritatv hatsa van a gyomorra. Ezen gygyszerek szedsekor clszer gyomorvd gygyszert is egyidejleg felrni.
Tnetei: Jellemzen 2-3 rval tkezs utn,res gyomornl jelentkez gyomortji fjdalom, amely g rzssel is jrhat.
Mit tehetnk: legyen nlunk nhny szem keksz, ennek elfogyasztsa a tneteket cskkenti. Mielbb forduljunk orvoshoz! Gygyszeres kezels szksgszer, ezt megelzen azonban gyomortkrzs elvgzse clszer.
Veszlyei: vrzs, vagy perforci, hosszan tart feklybetegsg esetn tumoros elfajuls.
A feklyvrzs oka, hogy a folyamat tlhalad a nylkahrtyn, s a gyomor falban lv ereket is rinti. Slyos, letveszlyes vrzst is okozhat, amelyet j esetben gyomortkrzs sorn is el lehet ltni, azonban sok esetben csak az azonnali, srgs mtt mentheti meg a beteg lett.
Perforci: hirtelen kialakul, ks lessg fjdalom jelentkezik, melyet kveten a has egy rsze, vagy teljes egsze deszkakemnysgv vlik. A fjdalom cskkenhet, meg is sznhet, de jellemzbb, hogy fennmarad, szinte nem is lehet a hashoz hozzrni, olyan fjdalmas. A perforci kvetkeztben a belek mkdse lell, n. paralyticus ileus (kvetkezmnyes bnulsos blhds) alakul ki. A perforci is letveszlyes, azonnali srgssg, mttet ignyl llapot.
Tumoros elfajuls: a feklybetegsg, mint korbban emltettem, a nylkahrtya lland irritcija miatt alakul ki. Ez az irritci, ha tovbbra is fennll, nem sznik, nemcsak a nylkahrtya srlst, de annak tlburjnzst is kivlthatja. Ha ez az eredetileg vdekezsknt ltrejtt tlburjnzs kros mrtkv vlik, bekvetkezhet a sejtek elfajulsa, amely mr a daganatokra jellemz. Ltfontossg teht a feklybetegsg, s fknt a betegsghez vezet okok, nylkahrtya irritci mielbbi felszmolsa.
 
Vakblgyullads - appendicitis acuta
Elszr is tegyk helyre a fogalmat, ugyanis a magyar nyelv trfja folytn a vakblgyullads valjban heveny fregnylvny-gyullads. A vakbl ugyanis a vastagbl azon rsze, amely tmenetet kpez a vkonybelek s a vastagbl kzt, mg a fregnylvny (appendix vermiformis) a vakblbl kigaz, vkony, fregszer, lumennel rendelkez NYIROKSZERV.
Tnetei: Az appendicitis klasszikus formja melygssel, gyomortji fjdalommal kezddik. Ahogy az id halad, az melygsbl hnyinger, majd tbbszri hnys alakul ki, esetleg hasmens is jelentkezik. A fjdalom egyre inkbb egyetlen pontra korltozdik, a jobb csprokba. Kialakulhat, de nem trvnyszer a lz. Levertsg, gyengesg, szdls jelentjezhet. 
A vakblgyullads azonban nem minden esetben jelentkezik ilyen egyrtelmen. Nagybtym szerint, aki mentforvosknt ment nyugdjba: "A vakblgyullads az a hasi katasztrfallapot, amely brmilyen hasi betegsget utnozhat, brmilyen hasi fjdalom formjban jelentkezhet". Ennek jl meghatrozhat oka, hogy a fregnylvny sok esetben olyan hossz, hogy nem a jobb csprokban helyezkedik el, hanem bal fel tcsapdva a szigmabl tjkn, vagy felfel elmozdulva akr az epehlyag alatt. Ez mg a tapasztalt orvoskollgkat is flrevezetheti, ksleltetheti a diagnzist.
Ismt ms esetekben a tnetcsoport sokkal kevsb hevesen, alattomosan jelentkezik, a beteg mindssze lland melygst, tvgytalansgot szlel, illetve, ha enni prbl, a hasa begrcsl, fjni kezd.
Fknt ids embereknl nehz diagnosztizlni a betegsget, sok esetben az ids beteg ileus (blhds) tneteivel fordul orvoshoz, s csak mttkor derl fny a blhds valdi okra, a gyulladt fregnylvnyra.
A vakblgyullads legfbb veszlye:
Fknt fiataloknl pillanatok alatt a gyulladt fregnylvny fala meggyenglhet, s elbb csak teresztv vlik, majd akr t is lyukadhat. Ha a beteg mg mindig nem kerlt orvoshoz, akr egyetlen nap leforgsa, de nha nhny ra alatt is tlyog alakulhat ki.
Kezelse:
Egyrtelmen sebszi megoldst, mttet ignyel.
Heves tnetek, tlyog gyanja esetn mr a mtt eltt antibiotikum kezelst kezdnk, amelyet a tlyog igazolst kveten folytatunk, egyszer vakblgyullads esetben nem szksges folytatni. Nem tl heves tneteknl az antibiotikum nem ktelez a mtt eltt a jelenlegi sebszi protokoll alapjn. Ilyenkor, ha mgis slyosabban gyulladt fregnylvnyt szlelnk, mi, aneszteziolgusok adjuk be mtt alatt a protokollnak megfelel antibiotikumokat (tpusos esetben Cefalosporin+metronidazol kombincit).
 
Blhds - ileus
Tnetei: tvgytalansg, hasi puffads, melygs, ksbb hnyinger-hnys. A hnyadk bzs, szklet-szag. Sem szklet, sem szelek nem tvoznak, akr napokig. A beteg nagyon elesett llapotban van, gyenge, szdl, sokszor felkelni is kptelen. Fjdalmnak mrtke akr az elviselhetetlensgig is fokozdhat, sok esetben a beteg ksbb arrl szmol be, hogy nem emlkszik a mtt eltti idszakra, pedig ltszlag bren van, kooperl, vlaszol. Ismt ms esetekben, fknt idseknl slyos tudatzavar jelentkezhet (akr agresszivits is).
 
A blhdsnek kt alapvet formjt klntjk el
Belgygyszati formja valamely kmiai ingerrel, vagy trsbetegsggel fgg ssze, illetve hasi mttek utn az okozott mechanikai ingerek hatsra alakul ki, gyakorlatilag a bl tmeneti, vagy tarts bnulsa. Legfbb jellemzje, hogy a has nma, nem hallunk blhangokat.
Gygytsa blmozgat gygyszerekkel (Cerucal - metoclopramid, vagy Stigmosan - neostigmin) lehetsges. Ha a teljes blhds elmlt, hashajtk adst kezdjk. 
 
Sebszi formja a bl mechanikai elzrdsa miatt alakul ki, amelyet okozhat a hashrtya sszenvse, vagy egy hosszabb blszakasz ltali bl megtrets, megszoruls, megcsavarods, vagy a bl lument szkt elvltozs, amely eredett tekintve lehet gyulladsos (pl Crohn betegsg, sigmoiditis), tumoros, vagy ms egyb eredet. 
Legfbb jellemzje, hogy a has meghallgatsakor erlkd, cseng blhangokat hallunk, a has vizsglatakor mfogssal n loccsans vlthat ki.
Slyos esetben a blfal feszlse olyan mrtkv is vlhat, hogy a blfalon keresztl toxikus anyagok kerlnek a hasregbe krlrt, vagy teljes hashrtyagyulladst, ksbb sepsist (vrmrgezs) okozva.
Kezels: A sebszi beavatkozs szksgszer, minl korbban kerl a beteg mttre, annl tbb eslye van a teljes gygyulsra. Antibiotikum profilaxis ktelez, ppgy, mint gyomorszonda levezetse s lland ketter felhelyezse a hgyhlyagba. Mtt eltt lehetsg szerint legalbb 2000ml, de mg jobb, ha ennl is tbb folyadkot adunk a betegnek, ugyanis a szervezet folyadktartalknak egy rsze (akr tbb liter is) valsznleg a hasregbe kerlt, valamint a hnyssal is sok folyadk veszett krba. Figyelni kell az ionegyenslyra, sokszor a kliumhztarts nagy mrtkben megborul.
 
tel-intolerantik, tlrzkenysgek
Nem azonos az tel allergkkal!
Van, amely mr csecsemkorban jelentkezik, van, amely csupn a serdlkort kveten. Legtbbjk hasi puffadssal, szlgrcskkel s faltulentival, hasmenssel jelentkezik, hasonlkppen a gyulladsos blbetegsgekhez. Nykos szklet lehet, vres szkrts azonban szinte soha nem fordul el. Soha nem ksri hemelkeds, vagy lz, ritkn jr levertsggel, vagy fradkonysggal - csakis olyan esetekben, ha a hasmens olyan mrtket r el, hogy a szervezet kiszrad -.
Csupn leggyakoribb formit fogom ismertetni.
Laktz intolerancia/Tejrzkenysg
Tej, tejtermkek fogyasztst kveten lpnek fel hasi grcsk, puffads, hasmens ksretben. Diagnzist a tej s tejtermkek kihagysval magunk is felllthatjuk: ha a tnetek s panaszok megsznnek, biztosak lehetnk a krismben.
Szeldebb formjban a beteg a savanytott tejtermkeket (tr, tejfl, sajt) jl tolerlja, esetleg napi 2-3 dl tehntejet is elvisel tnetek jelentkezse nlkl.
Kezelse: 1.a tehntej, s tejtermkek teljes szmzse trendnkbl
2. laktzmentes termkek fogyasztsa (ma mr nemcsak tej, de sajt, tr, tejfl is van laktzmentes kivitelben, ruk a norml tehntejhez s tejtermkekhez hasonl), illetve szjatej, zabtej, rizstej fogyasztsa, utbbiak azonban kb 3-szor annyiba kerlnek, mint a laktzmentes tej.
Lisztrzkenysg/Glutn rzkenysg 
Autoimmun betegsg, Tnetei: hasi puffads, fjdalom, melygs, hnys. Amennyiben nem kerl felfedezsre idben, szjfeklyek, fradkonysg, slyos fogys, illetve a vkonybl nylkahrtyjnak krosodsa rvn felszvdsi zavarok lpnek fel, hinybetegsgek alakulhatnak ki. 
Kezelse: szigor dita, amelybl minden olyan termket kiiktatunk, amely glutnt tartalmaz.
 
Ha a tma rdekel, vagy rintett szenved alanya vagy, ajnlom a kvetkez cikkek elolvasst:
 
Aki laktz, vagy glutn rzkenysgben szenved, figyelmbe ajnlom "Holisztikus" blogunkon kolleganm ltal sszegyjttt lelmiszerlistkat
 
Gyulladsos blbetegsgek:
A kt legismertebb gyulladsos blbetegsg tnetei hasonlak. Hasi fjdalom, amely jellegzetesen grcsk formjban jelentkezik, krnikus fradtsg, fogys, bizonyos telekre tpusosan rosszullt, puffads, hasmens, s sok esetben vres-nykos szkrts. A kt betegsg elklntse is igen nehz.
Colitis ulcerosa
Jellegzetesen hasi fjdalom s hasmens ksri. Befolysolhatja a mindennapi letvitelt s nha letveszlyes szvdmnyekhez vezethet. ltalban a vastagbl s a vgbl nylkahrtya felletes rtegeit, s jellegzetesen a blszakasz sszefgg terleteit rinti.
Vres-nykos hasmens, grcss hasi fjdalom, krnikus fradtsg s fogys ksrheti, de ezek a tnetek csak a betegek egy rszben fordulnak el.
Crohn betegsg
A Crohn-betegsg a blrendszer nylkahrtyjnak - gyakran mlyen az rintett blszakasz szveteibe hatol - gyulladsos, hasmenssel s fjdalommal jr, s akr az letet is veszlyeztet betegsge. A gyulladsos blbetegsgek egyik tpusa. A blrendszer nylkahrtyjnak gyulladsa slyos hasmenshez s hasi fjdalomhoz vezet. Jelenleg mg nincsen a Crohn-betegsg gygytsra specilis ksztmny, azonban a klnbz terpis beavatkozsok segtsgvel a betegsg tnetei enyhthetk, s akr hosszan tart panaszmentessg (remisszi) is elrhet.
Leginkbb az tud segteni, ha a beteg megfigyeli, mely teleket kveten alakulnak ki panaszai, s ezeket az teleket elkerli. Pentasa (mesalazin), vagy Salazopyrin, egyes esetekben szteroid adsa segthet a tnetek cskkentsben.
A Crohn betegsg szakaszos, vagyis egyes gyomor-blrendszeri szakaszokat rint, msok viszont egszsgesek maradnak. Formi kzl a slyos lefolys forma hatalmas krokat, mlybe hatol nagy feklyeket okozhat, amelyek vgl akr perforcihoz, vagy csszeren beszklt blazakaszokhoz (akr blelzrdshoz is) vezethetnek. Ilyenkor mtti megoldssal lehet a beteg lett megmenteni.
 
 

 
BlogPlusz
Friss bejegyzsek
2020.09.02. 09:19
2020.06.09. 01:05
2020.06.06. 21:34
 
Tovbbi weboldalaim

 
Tpllkozs
 
Alternatv terpik, termszetgygyszat
 
Termszetes gygymdok mozgsszervekre
 
Diagnosztika - Te is krheted!
 
Egszsgrl mindenkinek
 
Onkolgia
 
Termszetes tumorellenes vdelem fokozsa
 
Emlrk - tudj meg tbbet!
 
Pajzsmirigy (linkek)
 
Szakmai honlapok
 
Men
 
SZAKMAI ISMERTEK regisztrlt olvasknak
 

MENTSZOLGLATOK - Orszgos Mentszolglat illetve az OMSZ-tal szerzdtt, mentsre jogosult partnerek

   
Dita, egszsgmegrzs. Honlapok, amelyek segthetnek:
   
 

   
 


A PlayStation 3 átmeneti fiaskója után a PlayStation 4 ismét sikersztori volt. Ha kíváncsi vagy a történetére, katt ide!    *****    A Bakuten!! az egyik leginkább alulértékelt sportanime. Egyedi, mégis csodálatos alkotásról van szó. Itt olvashatsz róla    *****    A PlayStation 3-ra jelentõsen felborultak az erõviszonyok a konzolpiacon. Ha érdekel a PS3 története, akkor kattints ide    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran! Mese, mese, meskete - ha nem hiszed, nézz bele!    *****    Az Anya, ha mûvész - Beszélgetés Hernádi Judittal és lányával, Tarján Zsófival - 2025.05.08-án 18:00 -Corinthia Budapest    *****    ✨ Egy receptes gyûjtemény, ahol a lélek is helyet kapott – ismerd meg a „Megóvlak” címû írást!    *****    Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG